vajinismus tedavisi ücretleri

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken yalnız mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin eş tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye mâni olması ile oluşan, psikolojik kökenli aynı cinsel işlev bozukluğudur. bayan cinsel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik taban kaslarını orada müşterek duvar varmışçasına kasarak ilişkiye müşkül olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli doğal sebebi olduğuna, fakat altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca basamak parmaklarına kadar yaygın aynı şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakadar yerleşmiş bazı olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla tek ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde devamını oku sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya defa açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla özel bir konu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin uşak konusunda tahakküm yapmaları sebebiyle eş jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir müşterek mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek okunuşu fiziksel bulunmak üzere ikiye ayrılabilir. seyrek maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret uygun görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin sadece tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok politik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla aşkın zaviye çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler maksadıyla olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağlantı ve evlilik problemleri, eşe için duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta sarhoş olmak üzere birçok ruhsal sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *